Güvenlik Kamerası Nedir ?

Güvenlik kamerası; ev ve işyerlerimiz başta olmak üzere ihtiyacımız olan her mekanda kullandığımız, suçu-suçluyu tespit etmek ve önlemek amacıyla, delil toplamak amacıyla kullandığımız güvenlik hedefli kameralardır.

Güvenlik Sistemleri Nedir ?

Amasya bilgisayar bilgisayarcısı güvenlik kamerası sistemleriTeknolojiden istifade edilerek ev, işyeri, çiftlik vb. tüm yerleşkelerinizin güvenliğinin sağlanmasını sağlayan her türlü tedbirin genel adıdır. Bu kategoriye güvenlik kamerasıalarm sistemlerialgılama sistemleri gibi sistemler dahil olmaktadır. Çeşitli sebeplerle ihtiyaç haline gelen güvenlik sistemleri klasik yöntemlere istinaden çok daha yüksek oranlarla önleyici vazife görmektedir. Suçun, suçlunun ve delillerin tespiti noktasında başarı oranı 100% e yakındır. Doğru yerlere, doğru cihazlar doğru kurgulanarak projelendirilir ise mağdur olma şansınız oldukça düşüktür.

Güvenlik Sistemleri & Güvenlik Kamerası Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle güvenli bölge olarak belirlenen bölgenin risk analizi yapılmalıdır. Keşif sürecinde mutlaka risk analizi mülk sahibi ile birlikte yapılmalıdır. Bu raporun sonucuna göre uygun donanım seçimi ve planlama şekil almaktadır. Böylelikle kurgulanacak olan sistemin azami fayda göstermesi hedeflenmektedir. En uygun teknoloji tercih edilmeli, ileriye yönelik planlar göz ardı edilmeden kurgulanmalıdır. Bu ve diğer güvenlik sistemleri konusunda Amasya genelinde kaliteyi arttırmak, hizmet anlayışını değiştirmek için hizmetlerimize son teknolojinin imkanlarından istifade ederek devam etmekteyiz.

Kapalı Devre Görüntü Kayıt Sistemleri (CCTV – Closed Circuit TV)

Burada kapalı devreden kasıt dış erişime kapalı sistemlerdir. Elbette bu yapı ihtiyaca göre açık devre olarak ta kurgulanabilmektedir. Kayıt, izleme ve canlı takip amaçla kullanılabilecek olan bu sistemlerde en önemli unsur elbette kameralardır. Kamera seçimi en kritik nokta olmakla birlikte, beraberinde çalışacak olan donanımlar da önem arz etmektedir. Amasya genelinde kapalı devre yaygın olduğu gibi, uzaktan izleme yapmak isteyenler de bulunmaktadır. Bu gibi taleplerde kapalı devre sistem kurulduktan sonra uzak izleme için sistem internete bağlanarak mobil uygulama ve web arayüz üzerinden izlemeye açılmaktadır.

Kamera ve Sistem Seçimi Nasıl Olmalı?

Güvenlik kamerası IP Kamera ve Analog(AHD) Kamera olarak 2 ye ayrılır. İsimlerinden de anlaşılacağı üzere ip kameralar network kamera olarak ta geçen, klasik bilgisayar ağlarına dahil olarak ip adresi alarak çalışan, gerektiğinde sunucu olarak çalışarak tek başına görev yürütebilen kameralardır. AHD kameralar ise daha eski bir teknolojidir. Günümüzde yaygın olarak halen kullanılmasının en temel sebebi biraz daha uygun maliyetler ve kolay işçilik olarak belirtilebilir. Burada kamera tercihi ileriye yönelik planlar, bütçe ve kameranın donanımsal gereksinimleri ile alakalı olarak belirlenmelidir.

Güvenlik Kameralarının Kayıt Kapasitesini Ne Belirler, Nasıl Arttırılabilir?

Güvenlik kamera kayıt kapasitesini belirleyen temel faktörler;

 1. Hard Disk Kapasitesi
 2. Güvenlik Kamerası Sayısı
 3. Kayıt Cihazı Teknolojisi
 4. Kamera Teknolojisi (Codec)
 5. Kamera Görüntülerinin Kayıt Peridoyu
 6. Kamera Görüntülerinin Kayıt Çözünürlüğü ve Diğer Ayarları

Güvenlik Kamerası Gece Görüşünün Kalitesini Ne Belirler ?

Güvenlik kamerası gece görüşünün kalitesini bilinenin aksine önce zemin belirler. Toprak ve çim zeminde gece görüşü diğer zeminlere göre daha başarısız olmaktadır. En verimli görüntü beton ve sert zeminler üzerinde gerçekleşmektedir. Sebebi ise yalnızca kameraların görebildiği kızılötesi ışınlarının aydınlatma gücünü arttıran yansıma oranıdır. Beton ve çim zeminler bu yansıma oranını (gelen ışını soğurarak) düşürmektedir. Cennet vatanımız Amasya genellikle doğal zeminlere sahip olduğu için bu konu oldukça önemlidir. Temel etkenleri sıralamak gerekirse;

 1. Kızılötesi Led sayısı
 2. Zemin
 3. Çevre aydınlatması
 4. Kamera Kalitesi (Mercek)
 5. Güvenlik Kamerası Markası

Mesafe Kameraların Seçimini Etkiler mi?

Evet. Kameraların enerji ve veri iletişimini sağladığı kayıt cihazları ve elektrik besleme kaynakları arasındaki uzaklığı sistemi komple etkilemektedir. IP sistem dediğimiz kamera sistemlerinde mesafelerin bir önemi bulunmayıp, mesafeler uzadığında seçenekler ile sınırsız mesafede sistem kurgulamak mümkündür. Bu ihtiyaca bağlı olarak ayarlanabilmektedir. Daha küçük ölçekli sistemlerde ise Wematek olarak biz 50m mesafeyi geçen durumlarda AHD Kameraların kullanımını önermemekteyiz. Amasya genelinde daha çok çiftlik ve bahçe gibi kullanım alanlarına hitap eden sistemler talep edilmektedir. Bu sebeple bizim tercihimiz Amasya için genellikle IP Kameralar olmaktadır.

 

Teklif Talebi bağlantısını kullanarak güvenlik kamerası talebiniz ile ilgili bize detayları bildirirseniz size fiyat teklifini en kısa sürede ileteceğiz. Yerinde tespit ve keşif hizmetimiz ücretsizdir.

Daha önce bizden hizmet aldıysanız ya da başka sorularınızı iletmek isterseniz İletişim sayfamızdan ya da Google üzerinden bize yorum yöntemiyle iletebilirsiniz.

 

Wematek
Destek ve İletişim

Hizmet ve Satış Hattı

Destek ve Yardım Makaleleri

Sosyal Medya