Amasya Bilgisayar

Wematek olarak Amasya’da bilgisayar teknik servis ve tedarik hizmetleri vermekteyiz. Arıza onarımı, yükseltme & güçlendirme ve yazılım hizmetleri başta olmak üzere bilgisayar ile ilgili tüm ihtiyaçlara cevap vermekteyiz. 

 

Bilgisayar Hizmetleri

Amasya bilgisayar firmaları araştırdınız ve Wematek hakkında yorumları okuduktan sonra hizmet almaya karar verdiniz. Peki, neler yapıyoruz? Hangi hizmetleri veriyoruz?

Amasya Bilgisayar Tamir Tamircisi 2.el bilgisayar teknik servis

Amasya Bilgisayar Tamiri Hizmetleri

Donanımsal kaynaklı sorunlarda arıza tespiti en önemli konudur. Bu anlamda profesyonel son teknoloji cihazlar ve yeterli teknik donanıma sahip personel ile en iyi hizmeti vermekteyiz. Teknik servisimize geldiğinizde en iyi Amasya bilgisayar tamirci uzmanlarıyla çalışmaktan memnuniyet duyacaksınız. Amasya Bilgisayarcı konusunda her ne kadar yetersiz kalmış olsa da bu eksiği önemli ölçüde kapatmak için amasya bilgisayar tamiricisi yetiştirmek ve amasya bilgisayar tamir hizmeti vermek için hizmete açılmış bulunmaktayız.

Amasya Bilgisayar Servisi ve Amasya Bilgisayar Tamiri olarak, Masaüstü bilgisayar, Server, Laptop (Notebook – Dizüstü Bilgisayar) cihazlarınızın teknik servis ihtiyaçlarınıza kişisel ya da kurumsal hizmet almak isteyen müşterilerimize profesyonel teknik destek hizmetleri vermekteyiz.

 • Arıza Tespit
 • Arıza Onarım
 • Tamir
 • Servis
 • Yükseltme
 • Yazılım Yükleme (Format Atma)
 • Macun Değişim Bakımı
 • İç Temizlik
 • Sıvı Teması Sorunları Giderimi

Amasya Bilgisayar Yazılımı Hizmetleri

Bilgisayar yazılımı denilince genellikle akla ilk genel format atma olmaktadır. Halk arasında format olarak bilinen bu işlem aslında bilgisayarlara işletim sistemi yükleme işlemidir. Ancak bilgisayar yazılımı hizmetlerinde en yoğun işlem format atma işlemi olmakla birlikte yazılım hizmetleri çok daha fazladır. Sıralayacak olursak;

 • İşletim Sistemi Yükleme (Format Atma – Windows Kurma)
 • Virüs Temizleme
 • Performans Yükseltme – Hızlandırma
 • Yedekleme Hizmetleri
 • Sunucu Kurulumları
 • Yazılım & Program Kurulumları
 • Veri Kurtarma İşlemleri
 • Bağlantı Problemleri İşlemleri
 • Oyun Yüklemeleri
Amasya bilgisayarcı ve bilgisayar tamircisi network ağ sistemleri fiber kablolama

Amasya Ağ & Network Hizmetleri

Bilgisayar ağları (Network) genellikle şirketlerin iç hizmetlerinde kullancağı bilgisayarlar arasında veri alışverişi ve internet paylaşımı amacıyla kullanılmaktadır. Genellikle dosya paylaşımı, internet paylaşımı, yazıcı paylaşımı ve yazılım sunucusu gereksinimlerinden dolayı ihtiyaç haline gelmektedir.

Kullanılacağı başlıca işlemler;

 • Dosya Paylaşımı & Dağıtımı
 • İnternet Paylaşımı & Dağıtımı
 • Yazıcı Paylaşımı
 • Sunucu & İstemci Yapısı
 • SQL Server
 • Yedekleme İhtiyaçları
 • Şirket İçi Mesajlaşma
 • Güvenlik Kamerası Sistemleri (Kamera İzlemesi İçin Ağ Kurulması Gerekebilmektedir)
 • İP Telefon & Santral Ağları

Amasya Veri Kurtarma & Yedekleme

Bilgisayarlarımızın veri depolayan birimleri sabit disklerdir. Hard disk olarak ta bilinen bu donanımlar zaman zaman arıza yapabilmektedir. Özellikle uzun süreli kullanıma bağlı olarak gerçekleşen bu arızalar sonrası bu cihazlardan genellikle veri kurtarmak mümkündür. Laboratuvar ortamında profesyonel veri kurtarma işlemleri yapılabilmektedir. Genellikle yazılımsal olarak veri kurtarma yapmaktayız. Veri kayıplarının önüne geçmek için ise yedekleme çözümleri sunmaktayız.

Uzak Sunucuya Yedekleme

Bilgisayar üzerinde yedekleme sistemleri kurulabildiği gibi uzak sunucu yedekleme işlemi de yapabilmekteyiz. Dosyalarınızı akşamları flash belleklerinize yedekleyerek değil de uzak sunucuya yedekleyerek olası doğal afetler, bilgisayar arızaları ve fiziki sorunlara karşı en önemli önlemler alınmış olmaktadır. Bu anlamda Türkiye’nin en iyi veri merkezlerinde barındırdığımız kendi sunucularımızda en güvenilir yazılımlar ile uzak yedekleme hizmeti vermekteyiz.

Amasya bilgisayar bilgisayarcısı güvenlik kamerası sistemleri

Amasya Güvenlik Kamerası & CCTV Hizmetleri

Güvenlik sistemleri alanında Amasya’da en profesyonel hizmeti sunmaktayız. Ev, işyeri ve diğer mülklerinizde ihtiyaçlarınıza özel güvenlik sistemleri kurgulamaktayız. Son dönemde uzaktan izleme teknolojilerinin de artmasıyla genellikle insanlarımız çiftlikleri, işyerleri ve yazlıkları için de güvenlik kamerası taleplerini arttırmaktadırlar. CCTV (Kapalı Devre Kamera Sistemleri) olarak bilinen kamera sistemleri kurulup, internetten izlenmeye açık hale getirilmektedir. İP (Network) Kamera Sistemleri ve AHD (Analog) Kamera Sistemleri başta olmak üzere Amasya geneline ve çevresine profesyonel hizmet vermekteyiz.

En çok ihtiyaç duyulan güvenlik kamerası çözümleri şunlardır;

 • Ev & Bahçe Güvenlik Kamerası Sistemleri
 • İşyeri Güvenlik Kamerası Sistemleri
 • Çiftlik Güvenlik Kamerası Sistemleri
 • Bebek İzleme Güvenlik Kamerası Sistemleri
 • Araç İçi Güvenlik Kamerası Sistemleri

Web & E-Ticaret Hizmetleri

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte web siteleri ticari olarak en önemli ihtiyacımız haline gelmiştir. Firma tanıtım sayfası, İletişim bilgilerinin bulunduğu web sayfaları ve e-ticaret sitesi ticari olarak en önemli ihtiyaçlarımızdır. Amasya’da profesyonel olarak yazılım hizmeti veren en iyi firma olarak sorumluluklarımızın farkındayız. Esnafından kobisine, büyük işletmelere kadar en profesyonel çözümleri sunmaktayız.

Kadromuzda bulunan yazılım uzmanları ile ve bayisi olduğumuz Türkiye’nin en iyi yazılımları ile entegre çözümler üretebilmekteyiz. Web siteniz, muhasebe uygulamalarınız, bilgisayarınızdaki yazılımlar ve mobil uygulamalar arasında son teknoloji, tam uyumlu yazılım çözümleri üreterek şirketinizi dünyaya açmaktayız. Amasya e-ticaret konusunda ileriye yönelik bir çok projeye gebe bir şehir olmakla birlikte esnafının da katılımıyla bu anlamda ciddi potansiyeli olan bir şehirdir ve Wematek olarak e-ticaret danışmanlığı hizmetlerimize tam gaz devam etmekteyiz. Bu konuda oldukça başarılı referanslarımızı talebiniz halinde size sunuyor, size en iyi hizmeti vermekten memnuniyet duyuyoruz.

Ürün Satış

Wematek olarak şirketimizde büyük bir mağazamız bulunmakta olup burada özellikle acil ihtiyaçlarınıza yer vermekteyiz. Türkiye’nin en büyük ithalatçıları ile ara toptancılar olmadan çalışmakta, bunun getirisini de halkımıza ucuz bilgisayar uygun fiyatlı bilgisayar ve ucuz bilgisayar parçaları olarak sunmaktayız. Tedarik ağımız tüm Türkiye olmakla birlikte bayisi olduğumuz markalara Amasya’da ilk eden sahip olma avantajı da sizleri bekliyor.

Amasya 2.El Bilgisayar

Amasya 2.el bilgisayar konusunda yeterli piyasaya ve alım satım yapan firmalara sahip değildi. Amasya bilgisayar firmaları arasında bu eksikliği görerek bu konuya el attık ve 2.el konusunda rehberler hazırladık, alım satım konusunda da hizmet vermeye başladık.

2.el ilanlarımız için Letgo ve Facebook mağazalarımıza bakabilirsiniz.

Kurumsal Bakım Anlaşmaları

Wematek olarak şirketimizde bulunan profesyonel kadromuz ile kurumsal firmalara kurumsal bakım anlaşmaları hizmeti sunmaktayız. Yıllık, aylık ve haftalık periyotlarda sunduğumuz bu hizmetin kapsamı kurumun ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Bilgisayarların donanımsal ve yazılımsal her türlü bakım ihtiyaçlarına çözüm ortaklarımız ve profesyonel kadromuz ile çözüm üretebilmekteyiz. Bakım anlaşmalarımız dahilinde bulunan bazı hizmetler şunlardır;

 1. Bilgisayar Bakım & Temizlik
 2. Bilgisayar Termal Macun Bakımı
 3. Bilgisayar Performans Testleri ve Raporlanması
 4. Sunucu Bakım & Temizlik
 5. Sunucu Performans Testleri ve Raporlanması
 6. Bilgisayar & Sunucu Yazılım Bakım ve Onarımları
 7. Ağ Sistemleri Testleri, Sorun Tespiti ve Giderimi
 8. SQL Server İhtiyaçları ve Sorun Çözümleri
 9. Yedekleme Sistemleri Test, Arıza Tespit ve Onarım Hizmetleri
 10. Telefon ile Destek
 11. Uzaktan Destek (7/24)

Kurumsal Bakım Anlaşmaları

Wematek olarak şirketimizde bulunan profesyonel kadromuz ile kurumsal firmalara kurumsal bakım anlaşmaları hizmeti sunmaktayız. Yıllık, aylık ve haftalık periyotlarda sunduğumuz bu hizmetin kapsamı kurumun ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Bilgisayarların donanımsal ve yazılımsal her türlü bakım ihtiyaçlarına çözüm ortaklarımız ve profesyonel kadromuz ile çözüm üretebilmekteyiz. Bakım anlaşmalarımız dahilinde bulunan bazı hizmetler şunlardır;

 1. Bilgisayar Bakım & Temizlik
 2. Bilgisayar Termal Macun Bakımı
 3. Bilgisayar Performans Testleri ve Raporlanması
 4. Sunucu Bakım & Temizlik
 5. Sunucu Performans Testleri ve Raporlanması
 6. Bilgisayar & Sunucu Yazılım Bakım ve Onarımları
 7. Ağ Sistemleri Testleri, Sorun Tespiti ve Giderimi
 8. SQL Server İhtiyaçları ve Sorun Çözümleri
 9. Yedekleme Sistemleri Test, Arıza Tespit ve Onarım Hizmetleri
 10. Telefon ile Destek
 11. Uzaktan Destek (7/24)

Bilgisayar Destek Hizmetleri

Wematek olarak bilgisayar ve diğer hizmetlerimizde uzaktan, telefonla ve yerinde destek verebilmekteyiz.

 

Yerinde Destek Hizmetleri

Teknik destek hizmeti verdiğimiz tüm alanlarda yerinde destek vermekteyiz. Amasya bilgisayar yerinde destek hizmetleri kapsamında bilgisayar, network, güvenlik kamerası, yedekleme, virüs temizleme, hızlandırma gibi hizmetler başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarınıza çözüm üretmekteyiz.  Yerinde Hizmet Talep Formu üzerinden bize talep oluşturarak randevu alabilirsiniz.

Yerinde Destek Hizmet Bölgeleri

Amasya, Tokat, Çorum ve Samsun bölgelerine yerinde destek hizmetleri vermekteyiz.

 

Uzaktan Destek Hizmetleri

Teknik destek hizmeti verdiğimiz tüm alanlarda uzaktan destek hizmeti de vermekteyiz. Amasya bilgisayar uzaktan destek hizmetleri kapsamında bilgisayar, network, güvenlik kamerası, yedekleme, virüs temizleme, hızlandırma, internet bağlantı problemleri gibi sorunlara tüm ihtiyaçlarınıza uzaktan çözümler üretmekteyiz. Online Destek Sistemi talep formu üzerinden talep oluşturarak uzak destek hizmeti alabilirsiniz.

Uzak Destek Hizmet Bölgeleri

Amasya başta olmak üzere, Tüm Türkiye’ye uzaktan destek hizmeti vermekteyiz. Dünya genelinde ise hizmetlerimizin bir çoğunda İngilizce dilinde hizmet vermekteyiz. Dünya geneli hizmetlerimize göz atmak için İngilizce sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 

Telefonla Destek Hizmetleri

Telefonla destek hizmeti verdiğimiz tüm alanlarda telefonla destek hizmeti de vermekteyiz. Amasya bilgisayar telefon destek hizmetleri kapsamında bilgisayar, network, güvenlik kamerası, yedekleme, virüs temizleme, hızlandırma, internet bağlantı problemleri gibi sorunlara ve diğer tüm ihtiyaçlarınıza telefonla destek olmaktayız. İletişim sayfamızdaki bilgileri kullanarak bizimle iletişime geçerek telefonla destek hizmeti alabilirsiniz.

 

Amasya Bilgisayar Firmaları

Bilgisayar firmaları oldukça geniş bir kavram. Satış noktası olarak hizmet veren firmalar olduğu gibi yalnızca teknik servis hizmeti veren firmalar da bulunmaktadır. Amasya bilgisayar firmaları arasında Wematek mağazası, atolyesi ve ofisleri ile ön plana çıkmaktadır. Bilgisayar firmaları teknik donanıma sahip, uzman personeli ve tecrübesi ile hizmet anlayışında kaliteyi ön planda tutan firmalar olmalıdır. Bu anlamda Wematek Bilgisayar Bilişim Yazılım Network Teknik Servis Hizmetleri olarak proje ürün tedarik hizmetleri vermekteyiz.

Amasya bilgisayar tamircileri arasında en iyi personeller ile çalışmaktayız. Alanında donanımlı, eğitimli ve tecrübeli kadromuz ile profesyonel çözümler üretmekteyiz. Size iade olarak verilen cihazlar genellikle yetersizlik sebebiyle onarımı mümkün olmadığı söylenen cihazlardır. Oysa ki biz Amasya bilgisayar tamircileri arasından itina ile seçerek istihdam ettiğimiz profesyonel kadromuz sayesinde ve teknik donanımımız sayesinde fiziki zarar görmemiş cihazlarınıza tam donanımlı profesyonel teknik servis onarım hizmeti vermekteyiz.

 

Amasya Yazılım Firmaları

Yazılım konusunda gerek teknik kadromuz gerekse bayisi olduğumuz firmalar ile tam kapasite, tam çözüm hizmetler sunmaktayız. Web sitesi, mobil uygulamalar, masaüstü programlar, ERP Yazılımları, Muhasebe yazılımları ve Restoran yazılımları gibi ihtiyaçlarınıza en ideal çözümleri sunmaktayız. Özel yazılım ihtiyaçlarınıza da cevap vermekteyiz. E-ticaret konusunda Türkiye’nin en iyi web sitelerine daha önce hizmet verdik, vermeye devam etmekteyiz. Bu konudaki referanslarımızı gördükten sonra bizimle çalışmak için sabırsızlanacaksınız!

Amasya Hizmet Bölgesi

Amasya bölgesinde hizmet verdiğimiz ilçelerimiz;

 • Amasya Merkez Bilgisayar Hizmetleri
 • Merzifon Bilgisayar Hizmetleri
 • Suluova Bilgisayar Hizmetleri
 • Taşova Bilgisayar Hizmetleri
 • Gümüşhacıköy Bilgisayar Hizmetleri
 • Göynücek Bilgisayar Hizmetleri
 • Hamamözü Bilgisayar Hizmetleri

Wematek Amasya Konumu

 

amasya bilgisayar bilgisayarcı wematek teknik servis konumu harita iletişimAmasya Merkez Bilgisayar mağazaları arasında çarşı girişinde mağazamız bulunmaktadır.

Google’da Wematek bağlantısında adresimize harita yönlendirmesi alabilir, yorum yapabilir ve konumumuzu favorilerinize alabilirsiniz.

Amasya Merkez Beyazıtpaşa mahallesinde Kumacık Hamamı / Beyazıtpaşa Camisi yanındayız.

Amasya Bilgisayar Vizyonumuz

Amasya bilgisayarcı konusunda biraz eksik kalmış olsa da Wematek olarak bu açığı kapatmak adına 2020 yılında iyi bir karar aldık ve teknik servisimizi hizmete soktuk. Amasya bilgisayar tamiricisi yetiştirme noktasında bilgisayarcı eksikliğinden kaynaklanan yetersizliği gidermek için harekete geçmiş bulunmaktayız. Bilgisayarcı yetiştirmek, yazılım ve donanım anlamında teknik eğitim almış, yeterli tecrübeye sahip elemanlar yetiştirmek anlamına gelmektedir.

Gerek kendi tamirci ihtiyacımızı karşılamak gerekse Amasya bilgisayar tamircisi ihtiyacını karşılamak amacıyla çıktığımız bu yolda eğitim ve istihdam seçeneklerimiz ile ön plana çıkmaktayız. Şehrimizde lise, üniversite düzeyinde eğitimleri desteklemekteyiz. Ayrıca meslek edindirme kursları ve stajlar konusunda da tam destek anlayışıyla istihdam sağlamaktayız. İşkur gibi kurumlardan personel ihtiyacımızı karşılamak ile birlikte stajyer alımlarımız için kariyer sayfamızdan da başvuruları almaktayız.

Amasya bilgisayarcı denince akla gelen ilk firma olma yolunda önemli adımlar atmaktayız. Bilgisayar tamircisi yetiştirme konusunda olduğu gibi amasya bilgisayar tamircisi açığını kapatmak bir vizyon işidir. 2.el bilgisayar konusunda yeterli desteğin sağlanması amacıyla